یکشنبه 13 آذر 1401
واحد فروش: 09132600895
صفحه اصلی محصولات فروش ویژه باشگاه مشتریان اخبار و مقالات گالری تست دکور راهنمای سایز ارتباط باما ☰منو

مقایسه خواص آتش گیری انواع نخ خاب مورد مصرف در فرش ماشینی

امروزه آتش سوزی به عنوان عاملی موثر در مرگ و میر انسان ها در اقصی نقاط دنیا به شمار می رود. سالانه تعداد کثیری به علت تبعات ناشی از آتش سوزی جان خود را از دست میدهند. از جمله پیامدهای ناشی از آتش سوزی می توان به ایجاد حرارت بالا ، ایجاد دود های غلیظ و سمی  و انتشار سریع آتش به حوزه های مختلف اماکن مسکونی اشاره نمود. 

 روزانه تعداد کثیری از انسان ها به علت پیشامدهای ناشی از احتراق و آتش جان خود را از دست می دهند.  بر اساس آمار ارائه شده از سوی سایت cefic ، روزانه شاهد قربانی شدن حدود  120 نفر در دنیا بوده  که حدود 10 درصد از این افراد مربوط به ساکنین اروپا می باشد. با توجه به موارد فوق الذکر بررسی دقیق تر خواص آتش گیری الیاف مختلف به کار رفته در منسوجات نساجی  (به خصوص فرش ماشینی) لازم و ضروری به نظر می رسد .

 در این مقاله اقدام به بررسی خواص آتش گیری الیاف مختلف به کار رفته در فرش ماشینی مانند پشم ، پلی پروپیلن ،  نایلون ، پلی استر و اکریلیک  و.... گردیده است .  مقایسه میزان خواص آتش گیری انواع نخ خاب مصرفی در فرش ماشینی بر اساس شاخص LOI  ( شاخص محدودیت اکسیژن)  انجام گرفت . بر این اساس با افزایش  در میزان شاخص محدودیت اکسیژن شاهد کاهش در خواص آتش گیری انواع نخ خاب مصرفی در فرش ماشینی هستیم.

 براساس نتایج بررسی های صورت گرفته در زمینه خواص آتش گیری انواع نخ خاب مصرفی در فرش ماشینی  ، پلی پروپیلن و اکریلیک دارای بیشترین تمایل به آتش گیری و پلی استر و پشم دارای کمترین تمایل به آتش گیری می باشند.

بازگشت

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب