یکشنبه 13 آذر 1401
واحد فروش: 09132600895
صفحه اصلی محصولات فروش ویژه باشگاه مشتریان اخبار و مقالات گالری تست دکور راهنمای سایز ارتباط باما ☰منو

مقایسه مواد به کار رفته در تولید فرش ماشینی

از جمله مواد اولیه به کار رفته در تولید فرش ماشینی می توان به پلی استر ، اکریلیک ، پلی پروپیلن ، پشم و.... اشاره نمود. با توجه به کاربرد وسیع فرش ماشینی در منازل ، امروزه بررسی تاثیرات ناشی از مواد به کار رفته در تولید فرش ماشینی بر سلامت انسان به عنوان موضوعی مهم قلمداد می شود.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته از سوی سازمان های بین المللی مانند سرویس سلامت عمومی آمریکا (بخش آژانس ثبت امراض ناشی از مواد سمی) ،  گزارش ارزیابی ریسک مواد اتحادیه اروپا  ،  انجمن تولید کنندگان مواد پتروشیمی در اروپا ، انجمن شیمی آمریکا و موسسه استاندارد پلیمر آمریکا  ، تماس  مستقیم مصرف کننده  در مدت زمان طولانی با اکریلیک دارای تاثیر بسزا بر بروز حساسیت های پوستی ، حساسیت چشمی  و تنفسی می باشد که این نیز ناشی از تمایل بالای اکریلیک به پرز دهی و ماهیت سمی ماده تشکیل دهنده اکریلیک ( اکریلو نیتریل) می باشد . دربرخی موارد گزارشاتی نیز در زمینه مشکوک بودن اکریلیک به سرطانزایی ارائه شده است.

در این موارد پلی استر بدلیل عدم تمایل به پرزدهی فاقد هرگونه حساسیت زایی می باشد. در این میان ماهیت اصلی مواد تشکیل دهنده پلی استر ( پلی اتیلن ترفتالات ) گویای ایمنی بالای این ماده از لحاظ حساسیت زایی می باشد.

بازگشت

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب